angelinabilga angelinabilga
  • 13-03-2022
  • Mathematics
contestada

Jane spends $5.75 for lunch during 5 school days how much does she spend for lunch for ten days

Respuesta :

peep3059
peep3059 peep3059
  • 13-03-2022

Answer:

5.75x2=11.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Every Wednesday Carla runs 2.5 miles how many feet did she run
Instead of the traditional route of upward mobility as a way to achieve assimilation, immigrants now follow a variety of different pathways. sociologists call t
Write an expression that is equivalent to two over three (4x + 9). eight over threex + 6 eight over threex + 9 two over threex + 6 two over threex + 9
Jim quadruples the distance between himself and a sound source. What is the change in decibels of the sound he hears? A. -6 dB B. -12 dB C. +6 dB D. +12 dB
Because of the industrial revolution....The population, city size, transportation, and standard of living......
What is the value of y? Enter your answer, as an exact value, in the box. y =
A square has side length of 8 in. If the area is multiplied by 36, what happens to the side length? HELP PLEASE!! The side length is multiplied by 36. The side
According to President John F. Kennedy, what is one action the United States should take in dealing with its Cold War rivals?
When you use critical thinking while making inferences and drawing conclusions, you need to be confident of your ________. A.) opinions B.) predictions C.) as
this symbol < means greater than or equal to.​