paytoncottman2
paytoncottman2 paytoncottman2
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

HELP EEEEEEEK….. please

HELP EEEEEEEK please class=

Respuesta :

glitterunicorns456
glitterunicorns456 glitterunicorns456
  • 12-04-2022

Answer:

5

Step-by-step explanation:

If it is 18 roses for 90 dollars, what is one rose worth?

90 dollars/18 roses=5 dollar per rose

Answer Link

Otras preguntas

why do farmers in different regions use different farming techniques
What circumstances must be present for enormous balls of hail to grow and then fall to the ground?
How is tone used in an argument? O A. To make the audience aware of any bias the writer may have about the subject B. To show the author's attitude toward a sub
Why would an author use metaphor? A. To persuade the reader to agree with a specific point of view B. To activate the senses of the reader and create a specific
98 POINTS AND BRAINLIEST!!! PLZ MAKE SURE OF YOUR ANSWERS cuz my points are valuable Which of these sentences contains an illogical comparison? A. He needs a
There are ​$528 available to fence in a rectangular garden. The fencing for the side of the garden facing the road costs ​$9 per​ foot, and the fencing for the
3(b+4)+8=-3 as a linear equation.
Imagine air is flowing in the upper atmosphere. this air begins above the equator and travels toward the north pole. due to the coriolis effect, in which dire
explain the concept of conservation of natural resources
HELP ME MATH Match each quadratic function to its graph.