jadenvaca7 jadenvaca7
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

need the answer asap

need the answer asap class=

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 12-05-2022

Answer:

The price for ounce is: $0.25 and she bought 16 ounces of straberris

Step-by-step explanation:

If you have 16 ounces and its 4 dollars you do 4/16 to get 0.25

Answer Link

Otras preguntas

How can antibiotics stop bacterial infections?
Perimeters please help me on 3C which is the one that is circled and 4,5,6,and 7. 12 points
Has anyone ever read "The Secret Garden" by Frances Hodgson Burnett. If so can you help me?
Describe the implications of this ability for human health and disease
given the equation y=-2x^2+1. determine the direction of opening, coordinates of the vertex, Maximum or minimum value and the axis of symmetry
If X2=100 Then X2-X=?
unscramble the place values and write the number 2 ones + 1 ten + 7hundreds
what is true about credit scores
The bill for repairing a car was $311 .The cost for parts was $125 .The cost for Labor was$ 31 per hour .How many hours did the repair work taking?????
What is the relationship between environmental conditions and enzyme function?