OGMack
OGMack OGMack
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Oatmeal cost 1.73 per pound how much would 2.6 pounds cost

Respuesta :

Nabeelpu Nabeelpu
  • 10-02-2017
cost 1.73 per pound 
find 
how much would 2.6 pounds cost
2.6×1.73
=4.498

Answer Link

Otras preguntas

The position from which you write about your subject is called your A. point of view. B. advantage. C. prerogative. D. standpoint.
Approximate the value of 5 pie
Identify the controlling idea of the following topic sentence? - The view from our hotel window was spectacular.A.was spectacularB.the view from our hotel windo
When this person was just a few weeks old he and his mother were kiddnaped. his mother was sold into slavery?
what purpose does pollen serve in fertilization
-7(3x+5) use Distributive property to solve
How much water, in grams, can be made from1.11 × 1024 hydrogen molecules?Answer in units of g.Please, I don't understand this at all. I need help :/
What economic principles guided president hoover and congress in their response to the great depression?
Help with 15 plz tysm guys
A family's vacation destination is 850 miles from their home. They travel by car 6 hours on the first day of their trip. Their average speed is 45 mph. The nex