unknownperson9252101
unknownperson9252101 unknownperson9252101
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

How much money do you save by purchasing the vanilla cupcakes in a dozen Pak versus buying 12 individual cupcakes? $11.53 for dozen pack and twelve individual cupcakes is $2.15

Respuesta :

godsbre71 godsbre71
  • 12-09-2022

Answer:

You save $ 14.27

Step-by-step explanation:

12 dozen = 11.53

2.15 x 12 = 25.80

25.80 - 11.53 = 14.27

Answer Link

Otras preguntas

Why can materials with metallic lattice structures be used to make wires and connections that conduct electricity in electrical circuits
4 divided by 5 over 9
The consumer price index is the: a. cost of a market basket of goods and services typically consumed in the base year. b. cost of a market basket of goods and
The bookkeeper for Whispering Winds Equipment Repair made a number of errors in journalizing and posting, as described below. For each error: (a)Indicate wheth
A developing cell that is totipotential is capable of developing into any type of cell in the organism. is totally committed to one cell type for life. cannot d
Help please, much appreciated♡​
A 51.7 kg box initially at rest is pushed 6.99 m along a rough, horizontal floor with a constant applied horizontal force of 84.1457 N. If the coefficient of fr
How did Woodrow Wilson's Fourteen Points affect the Treaty of Versailles?
Elle achète aussi ________ petits croissants. 65 45 63 56
What occurs when too much of a population relys on something.