midestiny09
midestiny09 midestiny09
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost 1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges

Respuesta :

trissyrobby
trissyrobby trissyrobby
  • 12-02-2017
The answer would be 5.12 if im correct
Answer Link

Otras preguntas

What are some things that our nation owes to Great Britain?|
What was primarily at issue in the Spanish-American war?
Is it true that changes that occur to Earth's landforms are never man-made.
4 Madison records the average low temperature at the North Pole for six months in a table. January -46°C February -52°C March April May -22°C 4°C 12°C June 20°C
HELP PLZ what is -3.4y = 51
i need help with question
Subtract 0.58 - 0.21. What is the place value of the 7 in the difference? tens hundredths ones tenths
Water boils at 100°C and turns into steam. Which similarities or differences are there between water in these two states? (1 point) The particles will have more
**************PLEASE HELP ASAP********* Jane Roe sued the state of Texas because she wanted A to avoid an illegal activity B to secure her privacy rights. C t
What type of context clue is being used in the sentence? The team was excited because they found out that they were in the semifinals. *