almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
37-ounce bottle of barbeque sauce for
$35.15
2-pound bottle of barbeque sauce for
$23.36

Respuesta :

Otras preguntas

Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
The net force determines how and if an object will BLANK thank youuuu
compare and contrast the various adaptations of aquatic and desert plants?
Frank is putting up a wallpaper in his bedroom. His bedroom measures 1 1/8 feet long and 9 3/4 feet wide. What is the perimeter of Franks bedroom?
The major blood vessels include a. arteries. b. veins. c. capillaries. d. all of the above.
why do volcanoes erupt in the part of the world where Mont  Isle is located??
How do I write n+5n= 12c-c= and -4j-1-4j+6= in simplest form?
what is 3.36 rounded to the nearest hundreth
Calculate the average speed of a bicycle that travels 100m in 20 s.