gkevin302
gkevin302 gkevin302
  • 10-03-2017
  • Mathematics
contestada

Charlotte bought packages of hot dogs for $4 each each package contains 8 hot dogs. If she spent $16 on hot dogs, how many hot dogs did she buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-03-2017
32 I believe because 4 times 4 is 16 so 8 times 4 is 32
Answer Link

Otras preguntas

Robert’s friends are parting ways after a late dinner. What would they say to each other?
What are kennings in Grendel
Where is data stored in a access database
50 points, question is below
Select the correct answer. What is an essential step in closely reading fiction? A. identifying the writing style of the author B. keeping a journal of your i
PLEASE HELP ASAP!!! I WILL GIVE BRAINLIEST The space shuttle travels at about 28,000 km per hour. Using that information, estimate how many hours it will take t
Help me on the problem 20
Rank the following in terms of increasing pressure: a.A 10 kg object distributed on a square surface with dimensions 10 cm by 10 cmB.A 20 kg object distributed
which strategy is a way to determine an authorsl's perspective in a text
how and why theories change and how this contributes to continues and ongoing nature of science