keithkennedy keithkennedy
  • 10-03-2017
  • Mathematics
contestada

Mrs.hilt bought a one-year swimming pool pass for $390.if she makes one payment per month for one year, how much is each payment?

Respuesta :

Mary098
Mary098 Mary098
  • 10-03-2017
390/12=32.5. She is paying $32.50 per month 
Answer Link
cookinglove
cookinglove cookinglove
  • 10-03-2017
32.50 hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

If a red cow (homozygous dominant) is crossed with a white cow (homozygous dominant), what alleles will the offspring have? A.Rw B.RW C.rW D.rw
the point is reflected in the x-axis the reflected point is 3, -9 what is the original point what is the distance between the point
mattias bought a package of 5 notebook for $ 13.95. what is the unit price per notebook
Which book describes how the Dust Bowl of the 1930s affected farmers of the Great Plains? 1. How the Other Half Lives 2. The Jungle 3. The Grapes of Wrath 4. Si
connections between photosynthesis and cellular respiration?
What strategy would use to divide 36 by 6 explain why you chose that strategy
This country has faced severe ethnic violence in its Darfur region. In 2011, the country held an election and voted to split into two separate countries. Which
how does slavery still affect our nation?
a restaurant bill is $28.35 and 20% tip
What was the result of the Brown v. Board of Education Supreme Court decision? a. It allowed school boards to use property taxes to fund education. b. It grant