Seudónimo Seudónimo
  • 11-04-2017
  • Mathematics
contestada

Camille bought 3 pounds of nuts for 10.35. What is the unit price per pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-04-2017
3.45. All you have to do is divide 10.35 by 3.
Answer Link
Hanner012
Hanner012 Hanner012
  • 11-04-2017
10.35/3=3.45 3.45 is your answer
Answer Link

Otras preguntas

A usted __________ participar en clase.
220% write as a decimal ad as a mixed number of fraction
Does the PLANT CELL have LYSOSOMES? A. Yes B. No
Describe the role of energy in chemical reactions?
True or false the gcf of two numbers is equal to the number to the lesser of the nymbers.
what dose telemachus advise odysseus to do
Which organelle is responsible for packaging and transporting macromolecules?
(x^3+6x^2+8x-3) (x-3)^-1
In his free time, gary spends 14 hours per week on the internet and 11 hours per week playing video games. if gary has five hours of free time per day, approxim
Question 5 (1 point) Question 5 Unsaved Completa la oración siguiente. Cuándo estás enfermo... Question 5 options: toses haces ejercicio estás sano no descansas