jr021 jr021
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

Joslyn wants to buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencils for &6.00. How much money does she need

Respuesta :

Figs23
Figs23 Figs23
  • 12-04-2017
$54 is your answer

You multiply $12.00 by 4 packs of pens and then add $6.00 for the pencils.
Answer Link

Otras preguntas

Some hot dogs come in packages of 8. Why wold a baker of hot dog buns package 7 hot dog buns to a package?
Can you find three errors in this sentence "Neither the man or his brother have any idea if the brick was thrown at him."
In the Small Basic programming language, please explain how one would add up the sum of any number of data points. Meaning, that, depending on user input (the a
what wa can friction do to things like brake pads?
For an office job I need to pick 3 candidates put of a pool of 5. How many choices do I have?
In the Small Basic programming language, please explain how one would add up the sum of any number of data points. Meaning, that, depending on user input (the a
why is there so much nitrogen in the atmosphere
how do we make a graph?
How to factor 985xy +350x^2 +660y^2 by grouping?
What is the relationship between literature and place