heatherhayworth heatherhayworth
  • 12-03-2015
  • Mathematics
contestada

Rachel can buy 18 eggs for $1.49 or 12 eggs for $1.09. Which is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2015
  1.09/12=0.091  18 eggs is a better buy
Answer Link

Otras preguntas

O A. It establishes the characters as heroic. O B. It creates mystery. O c. It gives the scene a joyous tone. D. It shows that supernatural forces are at work.
Evaluate the expression below: n +n + n for n = -1 Ez points for anyone
George wants to read about malaria. He would find most of the information A. On a Web site about Egypt's rulers B. In a medical book about CT scans C. On a Web
5 pounds of apples cost $7.45 dependent or independent ?
The process of discussing an issue to reach a settlement or agreement is called? Conciliation. 'A process in which the parties to a dispute, with the assistance
If you know the answer to this, equation please aswell, thank you!
Please help me out! I need help with this!!!! Lawyers for each side of a case are questioning people who received a jury summons. What part of the trial proces
please help me!!!! Local stores have donated 30 packets of flower seeds and 105 packets of vegetable seeds. Carter wants to know what portion of the seeds are
who listens to the singer Alec Benjamin?
PLZ HELPExplain the problems with the Witch Trials of 1692-93. ~(paragraph)~