mperez0890 mperez0890
  • 13-01-2024
  • Mathematics
contestada

9 markers cost 11.50$ how much is per
one

Respuesta :

2022kay 2022kay
  • 13-01-2024

Answer:

$1.278

Step-by-step explanation:

11.50 divided by 9=1.27778...

To the nearest two decimal places the answer is $1.28

Answer Link

Otras preguntas

Look at the circle you created that has point C (the midpoint of ) as its center and passes through point A. What can you say about , and the measures of those
Need help pleaseeeeeeeeerereerrrr
In which sentence are the brackets used incorrectly? a) i would like to have one evening free from [homework]. b) the speaker declared that he "[loved] her with
Which types of organizations provide community health programs? Select three options. schools religious groups employers social clubs insurance companies
im looking for a date? (im a boy)
One year, the population of a city was 400,000. Several years later it was 340,000. Find the percent decrease.
I need help on this i don't know this
what is 20% of 65, work it out​
What is a difference between a grant and a scholarship? A. A grant needs to be repaid, while a scholarship does not. B. A grant is need based, while a scholarsh
The woman in “The Wife’s Lament” lives in an exile imposed upon her by her husband and his deceitful relatives. Why has she accepted this way of life? How has t