victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

Why might an author choose to use a third-person narrator?
Which items are described by the geographic theme of place? Australia's climate is varied; it ranges from arid to tropical. Australia's population is mostly Eng
The diagram below shows a marine food chain with the amount of energy available to each trophic level in parentheses. Why does the amount of energy decrease as
Erin caught 8 more fish than Juan caught. Is this situation modeled by an expression or equation? How do you know?
Which world history periodization fits with the Big History field of historical study
What is the value of the discriminant for the quadratic equation 2x2− x + 8 = 0?
The decimal number 6.05 can be read as "six and five-hundredths." True or False
After clear-cutting, timber companies cannot afford to wait for the long process of __________ to occur naturally, so they usually replant trees right away
Jim bought 3 cds at a cost of $14.99 each what will he pay including 6% sales tax
What type of file can most software applications read?