jalenNeedHelp jalenNeedHelp
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 12-09-2017
$2.10/6 oz= $0.35 per oz

$0.35 per oz* 20 oz= $7

Final answer: $7
Answer Link

Otras preguntas

What is the angular speed (in rpm) with which the Earth spins on its axis?
**3 QUESTIONS** Question 1: Which describes the result of the First Battle of Bull Run? A) Southern leaders realized they needed better generals. B) Both side
Can someone help me with this question plz
2x+5-3y-7x+y-8 what’s the answer
how does age define identity
What is somebody’s son mainly about?
List the four closest planets to the sun
The five common mistakes that can lead to foodborne illness are failing to cook food​ adequately, holding food at incorrect​ temperatures, using contaminated​ e
what does the diagonal between the two terminal points of the vectors represent?
Why did World War I begin?