jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

which structure of a bird is correctly paired with its function
peter made two transactions today at his bank. what can the sum -47.27 plus 598= 550.73  mean in terms of peters bank account? i need help!!
If I work then I earn money, but if I'm idle, then I enjoy myself. Either I work or I'm idle. However, if I work, then I do not enjoy myself, while if I'm idle,
what does πr² mean and how do I solve it
how did english culture influence chaucer?
what does πr² mean and how do I solve it
What can you infer about Lennie's childhood and family life in the book of mice and men?
What is (-4.8y + 20.1) - (12.7y + 9.3)?
how do I factor this polynomial? q^2-121
how did english culture influence chaucer?