Angeldemon6804
Angeldemon6804 Angeldemon6804
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Which of the following has the lowest unit price?

A. 20 lbs for $16.20
B. 26 lbs for $23.40
C. 24 lbs for $18.72
D. 22 lbs for $18.70

Respuesta :

shayebug2004 shayebug2004
  • 13-11-2017
The answer is c . 24ib for $18.72
Answer Link

Otras preguntas

how many sets of 4 consecutive numbers are there such that the product of the numbers is less than 100000
what was the British Parliament's response to the Boston tea party
Which of the following is encouraged in the lab setting? Question 4 options: Eating a snack while you conduct an experiment. Horseplay with your friends. Tying
The spending allocation model's "supply" curve is the same as
4. Which of the following is an example of aggressive driving? Honking to protest another driver's actions Signaling before moving into the fast lane
s this statement true or false? One of the reasons for studying history is that it tells who people are and where they have been.
Barbara has nine stuffed animals Trish has three times as many stuffed animals as Barbara how many stuffed animals does Trish Have
Which characteristics describe the ancient Assyrian civilization? Select all that apply. A) Warriors who acquired iron technology B) Nomads who settled on the
Answer in a paragraph. What was Hammurabi’s Code, what was the significance of the laws, and what was the impact of these laws on later civilizations?
Monomials help please!!