MandiePandie
MandiePandie MandiePandie
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

how do ou find unit rates

Respuesta :

susxnn
susxnn susxnn
  • 13-01-2016
you divide the price by the number of items
Answer Link

Otras preguntas

Marvin completed 8 rounds of a trivia game. The scores he earned for each round are shown in the table: What was his average score?
Tens of thousands of people were killed by _____ as they demonstrated their desire for him to resign as president of their country. a. Zine el Abidine Ben Ali b
If 478 watts of power are used in 14 seconds, how much work was done?
5 (x + 2) = 3 (x + 8)
What would this be??? ________ is the physical process responsible for soil creation. A. Hydrologics B. Tectonics C. Erosion D. Weathering
What is the function of the relative pronoun in the adjective clause? Albert Einstein, whose theories changed science forever, is a great inspiration to me. A.
use double minus one to solve 8+7 write the number sentence
Determine the constant of variation for the direct variation given.R varies directly with S. When S is 16, R is 80.
Which regions make up the United Kingdom? A. Northern Ireland, Ireland, Scotland, and England B. England, Scotland, Wales, and Northern Ireland C. Scotland, Eng
find all roots of the polynomial function F(x)=x^2-2x-24