hannah100
hannah100 hannah100
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

what is $11.49 for 3 packages

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2016
The unit rate for each package would be $3.83 because $11.49 divided by 3 equals $3.83
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 13-01-2016
$11.49/ 3 packages= $3.83/package

The final answer is $3.83/package~
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with 27 28 and 29
In a rectangle MPKN, the diagonals intersect each other at point O. A line segment OA is an altitude of ΔMOP, m∠AOP = 15°. Find m∠ONK.
Jon has to pay a fix - it man $60 to come to his house and $30 per hour after that how many hours did the fix-it man work if Jon paid him $390
HELPPPPPPP please and include work
Why do different elements have different colored flames when they are heated?
How did the 1877 Supreme Court case Munn v. Illinois affect farming?
Lower credit ratings are associated with less trust. This means that lower credit ratings are also associated with _______________. A. lower unemployment rates
Your parents will allow you to stream videos on your tablet if you agree to repay the monthly bill. If the initial charge to set up an account is $50 and the mo
how do you know if a molcule is an ion
What is the historical reason for americans choosing a bicameral system?