AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
11-03-2018
Mathematics
contestada
Help with #1 please show work!
Respuesta :
Аноним
Аноним
11-03-2018
1. 4n=g
;
{24*4=96
23*4=92
19*4=76
15*4=60}
2. Each question is worth 4 points. For every dependent variable, multiply by 4 to get the independent variable.
Hope this helped☺☺
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Which one is bigger 12/12 or 9/10
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
A local movie theater offers half-price tickets for students. The price is $12. On Thursday, 117 people went to see the new movie Arms of Steel. The movie theat
All I need is help starting it, and I should be able to get the rest.Number 3
The buffet restaurant charges $3.25 for the first pound of chicken salad and $2.85 for each pound thereafter. If y represents the total cost and x represents th
What is the largest 5-digit number using only fours and eights.
What is a simile for the word Eject?
if the force of friction is acting on the sliding crate is 100 N how much force will be applied to maintain a constant velocity? what will the net force be acti
What are the main characteristics of chivalry?
Simone saved $65.35 more than her brother Dan and $37.50 less than her sister Carly. Carly saved $127.75. Write and solve equations to find how much money Simon