awebster0705p70yoh awebster0705p70yoh
  • 11-04-2018
  • Mathematics
contestada

a 24-fl-oz jar of spaghetti sauce sells for $2.69. another jar that holds 1 quart of sauce sells for $3.29. which is better buy

Respuesta :

20velezedgar
20velezedgar 20velezedgar
  • 11-04-2018
The quart is the better buy because it is 10 cents an ounce 
Answer Link

Otras preguntas

If the Pilgrims were alive today, what do you suppose they might think of rock concerts?
How do you graph linear inequalities
Proximal trend is an organized pattern of physical growth that
How did the change in the method of selecting electors expand democracy
giving brainiest! need enough information!
can somebody tell me the area of these figures:
what logging method greatest impact on forest ecosystems
Describe the four creatures in Ezekiel's vision and who the Christian understands these creatures to be. ****I can already describe them I just need the second
Write a recursive definition for the set of odd positive integers.
How do today's political differences date back to the depression?