pokemonmaster101
pokemonmaster101 pokemonmaster101
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Please help :))))

its consumer math

Please help its consumer math class=

Respuesta :

notrnick
notrnick notrnick
  • 12-04-2018
$2.56 * 15 gallons = $38.4 (total)

2 person split = $38.4 / 2 = $19.2/person


another friend = +1
$38.4 / 3 = $12.8

each person saves = $19.2 - $12.8 = $6.4/person

i hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the area and the circumference of the circle
Cytopathic effects are changes in host cells due to.
Where did the world's first epic story come from? A. Mesopotamia B. Egypt C.Greece D. Indus Valley
pls help Do you think teens should have a public curfew? explain:
If .680 g/L of a gas is dissolved in water at 5.00 atm of pressure, how much will dissolve (in g/L) at 8.00 atm of pressure.
cell division by meiosis occurs in
35. In the stock market, four different stocks have an average price of $100 per stock. The price of a Drone stock is $70. What is the average price of the thre
Dramatic irony creates suspense because: O A. the audience is waiting for the character to find out what the audience already knows . B. the audience gains know
Pls help me I only have today to finish 38 assignments!!!
Please help. Find the Area of the figure below, composed of a rectangle and a semicircle. Round to the nearest tenths place.