Tanner12
Tanner12 Tanner12
  • 10-02-2016
  • Mathematics
contestada

15.6 in 13 minutes (unit rate)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-02-2016
15.6 divided by 13

Divide to find the unit rate

15.6/13 = 1.2

Answer: 1.2 per minute 
Answer Link

Otras preguntas

if a pound of turkey costs $0.72, how much will q pounds cost?
what does broad based mean in ideal constitution​
How many kilometers are in 3 centimeters? 0.000003 0.00003 0.0003 0.003 A 2-column table with 7 rows. Column 1 has entries kilo, hecto, deka, unit, deci, centi,
State the type of angles and solve for the given variable, 80° (5x-15) Alternate Interior Angles, x - 19 Corresponding Angles: x - 95 Same Side Interior Angles:
36 kilometers in 3 minutes = (blank) kilometers per minute what is the blank?
need help 11-20 plssss help me I give you brainliest it’s rounding money to cent , dime, dollar
Liability that arises from not maintaining a building is referred to as a) medical foundation liability. b) premises liability. c) healthcare culpability. d) he
How many cubic millimetres would fit in 1 m3​
Please helpppp I’m not sure how to solve
find the LCM of the denominators for each group of fractions 1/11 and 1/7 1/3, 2/15, and 19/25 2/7, 5/84, and 51/56