Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 12-02-2016
  • Mathematics
contestada

Mrs.Watkins finds that she can buy 5 candy bars for $2.50 she has a total of 16 kids in her class.How much would it cost for her to buy a candy bar for all the students?

Respuesta :

moldypotato1337
moldypotato1337 moldypotato1337
  • 12-02-2016
She can spend 7.50 dollars and have 4 left over
Answer Link

Otras preguntas

Which benefits come from trade Choose all answer that are correct A) More money in local economies B) Greater access to job training programs C) Increase in
pitch means to: a.undergo or be subjected to b.arrange a plan of activities for c. sell or offer for sale from place to place d. construct a hypothetical descr
The Governor is considered to be the __________ of the state. A) Chief Justice B) Chief Executive C) Speaker Pro Tempore D) Speaker of the House
Please help what is the area
is the reciprocal of an improper faction something, always, or never a proper fraction?
For two weeks, Jonah recorded the daily temperature variations in three cities, each in a different geographical region of the country. In the table, he noted t
Find the quotient show work please
In 1941, Germany launched Operation __________, an invasion of the Soviet Union that used the largest military force in history. Which accurately completes the
1. Direct variationA. Write an equation for the following statements.B. Write an equation when y varies directly as x.1. y=63 when x=92. y=121 when x=113. y=36
Help 10 minutes to turn in