Seudónimo Seudónimo
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

please help with my math

please help with my math class=

Respuesta :

krii82
krii82 krii82
  • 11-03-2021
$1.44

each one cost 0.24
0.24 x 6 = 1.44
Answer Link
babaghanoush
babaghanoush babaghanoush
  • 11-03-2021

Answer:

your answer would be 1.44

Step-by-step explanation:

you would do

$0.96 divided by 4 is 0.24

0.24 times 6 is 1.44

 

Answer Link

Otras preguntas

Which answer corrects the error in capitalization? Which commander in world War II later became president? A. war B. Commander C. World D. Became
What is nine less than a number?
If you cannot recall what you have just read, it is most likely because
A triangular pane of glass has a height of 30 inches and an area of 270 square inches. what is the length of the base pane
A local restaurant purchased 45 pounds of flour at a total cost of $38.25. Determine the unit cost per pound
Triangle ABC has an exterior angle with measure 112 degrees. Which of the following could NOT be the measures of the angles of triangle ABC? 68,70,42 30,68,82 6
which 4 european countries had huge empires around the world
at what speed do electromagnetic waves travel?
The product of blank and four is equal to the product of eight & twelve
Write an equation of a line that passes through the given point and has slope m (3,4) m=1/2